Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ANAJWAŻNIEJSZE ĆWICZENIE CZAS ZACZĄĆ!

| Autor:

Zgodnie z Planem Zasadniczych Przedsięwzięć na III kwartał 2017 roku, w niedzielę 10 września, złocieniecka Brygada wraz z wcielonymi żołnierzami uroczyście zainaugurowała szkolenie poligonowe w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko.

Zastępca Dowódcy Brygady,  podpułkownik rezerwy Jarosław Mądry, złożył meldunek Dowódcy 2 Brygady Zmechanizowanej pułkownikowi dyplomowanemu Arturowi Pikoniowi. Po podniesieniu na maszt flagi wojsk lądowych nastąpiło oficjalne rozpoczęcie szkolenia poligonowego oraz uczczenie nadchodzącego Święta Wojsk Lądowych. Na początku uroczystej zbiórki przedstawiono osoby funkcyjne zgrupowania odpowiedzialne za prawidłową koordynację szkolenia, jak również udzielono szczegółowych instruktarzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej, ochrony środowiska oraz ogólnych zasad funkcjonowania poza miejscem stałej dyslokacji.
Pułkownik Artur Pikoń podkreślił znaczenie szkolenia w warunkach poligonowych, szczególnie ważnego dla żołnierzy rezerwy. Zaznaczył, iż te dni spędzone w CSWL Drawsko nie będą łatwe. Zajęcia będą wymagały wiele zaangażowania, wysiłku oraz poświęcenia, mimo to Dowódca złocienieckiej Brygady wierzy, że przyniosą efekt szkoleniowy na najwyższym poziomie i każdy żołnierz udowodni bycie profesjonalistą. Na koniec pułkownik Pikoń złożył życzenia owocnego i bezpiecznego szkolenia.

Odśpiewanie Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz defilada pododdziałów zakończyły inaugurację najważniejszego w tym roku szkolenia poligonowego 2 Brygady Zmechanizowanej.   
Będzie to szczególny okres w szkoleniu złocienieckiej Brygady ponieważ w trakcie tego ćwiczenia poligonowego 2 Brygada Zmechanizowana weźmie udział w dwóch niezwykle ważnych ćwiczeniach. Na początek Dowódca 12 Dywizji przeprowadzi ćwiczenie RYŚ-17, które jest już ostatnim etapem sprawdzającym przygotowanie złocienieckich żołnierzy do najważniejszego przedsięwzięcia tego roku, którym jest DRAGON-17.

Po części oficjalnej odbyła się Msza polowa, którą poprowadził kapelan porucznik Grzegorz Lach. Był to czas dla wszystkich żołnierzy na chwilę oddechu, wyciszenia i zadumy. Czas na przemyślenia i zastanowienie się nad tym jak przeżyć ten poligon w zgodzie z samym sobą i innymi. Podczas kazania to właśnie na ten aspekt kapelan zwrócił największą uwagę. Na to aby podczas ćwiczeń i szkolenia myśleć o wszystkich żołnierzach, z którymi dzielimy te trudne chwile.

Tekst i zdjęcia: por. Paulina Popiel