Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AMOST DLA MIESZKAŃCÓW OSTROŁĘKI

| Autor:

Żołnierze 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego w ramach podpisanego porozumienia zbudowali most zastępczy na rzece Narew w Ostrołęce.

We wtorek, 2 stycznia, odbyła się ceremonia otwarcia przeprawy zastępczej  przez rzekę Narew w Ostrołęce. W uroczystości uczestniczyły władze wojewódzkie i samorządowe z prezydentem miasta Januszem Kotowskim, duchowieństwo oraz przedstawiciele dowódcy generalnego RSZ reprezentowanego przez szefa szkolenia 16 Dywizji Zmechanizowanej ppłk. Piotra Bardygę i dowódcę 2 Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego płk. Bogdana Prokopa. Zgodnie z zadaniem otrzymanym od dowódcy generalnego RSZ 2 Pułk Inżynieryjny z Inowrocławia wykonał 2 mosty tymczasowe, o łącznej długości 240 m, na rzece Narew z konstrukcji DMS-65.

Oddany do dyspozycji mieszkańców Ostrołęki most zastępczy umożliwi sprawną komunikację w obrębie miasta na czas remontu mostu głównego. Z przeprawy tymczasowej korzystać będą przewoźnicy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, którzy posiadają pojazdy o masie całkowitej do 40 ton. Słowa podziękowania spłynęły od przedstawicieli władz państwowych i samorządowych za zaangażowanie i działanie na rzecz lokalnej społeczności.

Żołnierze pod dowództwem kpt. Łukasza Kowalika dzięki osobistemu wysiłkowi i poświeceniu zbudowali most dla mieszkańców Ostrołęki w okresie trzech tygodni. W pracach zaangażowanych było ponad 20 jednostek sprzętu inżynieryjnego. Nad całokształtem prac pod względem technicznym nadzór sprawował ppłk Piotr Pytel.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak
Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski