Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AMISTRZOSTWA O PUCHAR MINISTRA OBRONY NARODOWEJ

| Autor:

W dniach od 18 sierpnia do 21 sierpnia 2016 roku w Ośrodku Szkoleniowo- Rekraacyjnym "Silesiana" w Lublińcu- Kokotku oraz na terenie Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu odbyły się XXII Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych o Puchar Ministra Obrony Narodowej. Zawody zostały zorganizowane przez Fundację Byłych Żołnierzy i Funkcjonariuszy Sił Specjalnych "Szturman" przy współpracy z Jednostką Wojskową Komandosów z Lublińca. W całości sfinansowane ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.  W Mistrzostwach wzięo udział 20 zespołów z całej Polski. Zawodnicy reprezentowali zarówno klasy o profilu mundurowym, a także stowarzyszenia proboobronne. Kolejny rok w zawodach wzięła udział młodzieżowa drużyna Sił Zbrojnych Królestwa Szwecji, z którą przyjechał generał brygady w stanie spoczynku Ossi Koukkula.

Młodzież przez dwa dni rywalizowała między innymu w strzelaniu, biegu przełajowym, zawodach pływackich, udzielaniu pierwszej pomocy. Zawody od lat cieszą się dużą popularnośćią i jak podkreślają organizatorzy z każdym rokiem zawodnicy są na coraz wyższym poziomie przygotowania. Minsterstwo Obrony Narodowej wspiera poprzez finansowanie takich przedsięwzięć stowarzyszenia i organizacje proobronne. To właśnie zawody są najlepszym dowodem, że młodzież skupiona w organizacjach proobronnych oraz ta ucząca się w klasach mudnurowych  już w tak młodym wieku wykazuje się ogromnym potencjałem umiejętności, który w perspektywie może zostać rozwinięty w zawodowej służbie wojskowej.
Puchar Ministra Obrony Narodowej w kategorii żeńskiej trafił do LOK Chrzanów, drugie miejsce w tej kategorii zajęły zawodniczki z ZW LOK Podkarpacie, a trzecie SAS Janów Lubelski.
Puchar Ministra Obrony Narodowej w kategorii męskiej trafił do ZW LOK Podkarpacie, drugie miejsce zajęła drużyna  LOK Chrzanów, a trzecie SAS Janów Lubelski.

W rywalizacji indywiudalnej wśród dziewcząt najlepsze były:
I miejsce Patrycja Chaberska
II miejsce Wiktoria Tkacz
III miejsce Roksana Leja.

W rywalizacji indywidualnej chłopców najlepsze wyniki uzyskali:
I miejsce Patryk Winogradzki
II miejsce Mateusz Kaczmarek
III miejsce Jakub Pawlos

Tekst Agnieszka Pers

Fot. archiwum Fundacji Szturman