Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AMILITARY SKI PATROL

| Autor:

W okolicach Szklarskiej Poręby przeprowadzone zostaną zimowe zawody górskie, nawiązujące w swojej formule do przedwojennych zawodów „Military Patrol”. Żołnierze z jednostek desantowo-szturmowych, rozpoznawczych, piechoty górskiej i specjalnych oraz funkcjonariusze służb mundurowych rywalizować będą w prowadzeniu działań górskich z wykorzystaniem nart skiturowych.

W trakcie „Military Ski Patrol” ocenie podlegały będą umiejętności trzyosobowych zespołów m.in. z zakresu topografii, skialpinizmu oraz survivalu. Ponadto, zawodnicy wystartują na trasie marszu górskiego na nartach. Zespoły będą miały do pokonania dystans około 30 km z obciążeniem co najmniej 20 kg. Na trasie zawodnicy będą musieli m.in. przeciągnąć pojazd za pomocą liny, wykonać rzut granatem i saperką do celu, poruszać się w terenie zagrożenia lawinowego, poszukiwać osoby zasypanej przez lawinę oraz transportować rannego na improwizowanym toboganie.

Uczestnictwo mediów w zawodach: 28 lutego (wtorek) od 07.30 do 14.00. Początek: Rozdroże Izerskie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Sekcja Szkoleń Wysokogórskich Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (WSOWL).

 

 Zapraszamy przedstawicieli Redakcji
do wzięcia udziału w zawodach!

Informacji dotyczących wydarzenia udziela por.  Piotr Stykowski drogą mailową (p.stykowski@wso.wroc.pl) lub telefoniczną (691424382).

 

RZECZNIK PRASOWY WSOWL

mjr Piotr SZCZEPAŃSKI