Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AMIKOŁAJKI SŁUŻB MUNDUROWYCH

| Autor:

Jak co roku, 6 grudnia obchodzimy Mikołajki. Jednak w tym roku świętujemy je inaczej. Wszystkie służby mundurowe z regionu zawiązały współpracę i zorganizowały zabawę w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim.
Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. To właśnie kadeci klas mundurowych wykazali się bardzo dużym zaangażowanie i chęcią pomocy w trakcie organizacji Mikołajek.
Nasze dzieci cały rok czekamy na ten dzień, w którym spełnią się ich marzenia. Dla najmłodszych uczestników imprezy zostały przygotowane konkursy, gry i zabawy. Ponadto dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na tle świątecznej ścianki fotograficznej. Taka uroczystość nie mogłaby się odbyć bez samego Świętego Mikołaja, który przybył z workiem pełnym słodkości i prezentów dla wszystkich pociech. Po uśmiechniętych i uradowanych buziach dzieci śmiało można stwierdzić, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.
Przedstawiciele służb mundurowych: wojska, straży pożarnej, policji i straży miejskiej także przygotowali atrakcje dla maluchów. Związane były ze specyfiką danej służby, przygotowano m.in. pokaz uzbrojenia, wyposażeni, a także tor przeszkód.
Uczestnikami Mikołajek były dzieci żołnierzy, strażaków, funkcjonariuszy policji i straży miejskiej oraz podopieczni z tomaszowskiego domu dziecka.
Główny cel jaki przyświecał uroczystości, to nie tylko dostarczenie dzieciom informacji o św. Mikołaju i obdarowanie ich prezentami. Chcieliśmy także zachęcić wszystkich do dzielenia się "dobrocią" z innymi oraz spędzania czasu wspólnie z rodziną.
Tekst: por. Michał Kolad
Zdjęcia: st. szer. Agnieszka Grzelak