Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AMIĘDZYNARODOWE ĆWICZENIE LOGISTYKÓW

| Autor:

116 żołnierzy z 19 państw, w tym żołnierze z 1. Pomorskiej Brygady logistycznej, wzięło udział w  ćwiczeniu pod kryptonimem  Top Table Exercise (TTEX). To kolejny etap przygotowań do międzynarodowego ćwiczenia logistycznego Capable Logistician-19.

Głównym celem ćwiczenia było doskonalenie i usprawnienie planowania i realizacji wielonarodowej logistyki wsparcia sił w ramach scenariusza współpracy obronnej. Dokonanie standaryzacji dokumentacji i przyjętych rozwiązań zgodnie z procedurami obowiązującymi w NATO, ale również dostosowanie ich do realizmu pola walki jest konieczne aby skutecznie współdziałać z innymi państwami dla realizacji wspólnych celów podczas wykonywania międzynarodowych zadań logistycznych.

1BLog  jest jedną z najbardziej zaangażowanych jednostek w przygotowanie do nachodzącego ćwiczenia. Głównym zadaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć obsadzie sztabu ćwiczenia to zapewnienie przyjęcia, pobytu i przemieszczenia wojsk operacyjnych NATO poprzez powietrzne, morskie, kolejowe punkty rozładunku, dostarczenie wsparcia logistycznego wszystkim jednostkom w obszarze operacji połączonych oraz operowanie na kluczowych drogach dowozu zaopatrzenia.

***

Wielonarodowe ćwiczenie logistyczne pk. Capable Logistician – 19, rozpocznie się w maju br. na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim. Ma ono być sprawdzianem funkcjonowania logistyki wielonarodowej, zaś celem przedsięwzięcia będzie ocena zdolności do interoperacyjności ćwiczących wojsk.

Tekst: por. Justyna Kwiatkowska.

Fot.: st. chor. sztab. Sławomir Mrowiński, st. szer. Damian Kalinowski.