Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AKORESPONDENCI WOJENNI W CPDMZ

| Autor:

W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych zakończył się kurs dla dziennikarzy – kandydatów na korespondentów wojennych.

W kursie uczestniczyli  dziennikarze z całej Polski, którzy planują wyjazd w rejon konfliktu zbrojnego. Oprócz pracy z żołnierzami, dziennikarze odbyli zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, topografii, czy negocjacji. Uczyli się jak ważna jest praca w grupie i zaufanie do żołnierzy, wykonujących zadania w rejonie misji.

- Wychodzę z założenia, że jeżdżąc na tereny, gdzie są konflikty zbrojne lub w miejsca zagrożone działaniami terrorystycznymi, warto być przygotowanym na różnego typy sytuacje. Mam nadzieję, że zdobytej wiedzy nigdy nie będę musiał wykorzystywać w praktyce, jednak chce poznać zasady bezpieczeństwa, które pozwolą ustrzec się przed zagrożeniami. - powiedział reporter Telewizji polskiej Oswald Rodrigo Pereira.

Kurs jest namiastką tego, co może spotkać dziennikarzy w czasie konfliktu zbrojnego. Sytuacja zakładnicza, w której się znaleźli pozwala na uświadomienie sobie własnych słabości, nad którymi warto popracować w przyszłości. - Wyjście ze strefy komfortu wzmacnia uczestników nie tylko pod względem fizyczny, ale przede wszystkim psychicznym, pozwalając na poznanie samych siebie. – podsumował szkolenie dziennikarzy komendant Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych płk Paweł Chabielski.

Tekst i zdjęcia: por. Katarzyna Rzadkowska.