Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AKONFERENCJA MON NT. CYBERBEZPIECZEŃSTWA – TRANSMISJA ON-LINE

| Autor:

Już dziś o godz. 13.00 w Warszawie podczas konferencji pt. „Cyber.mil.pl - Integracja i rozwój systemu cyberbezpieczeństwa resortu obrony narodowej” Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej przedstawi koncepcję budowy wojsk obrony cyberprzestrzeni oraz pakiet działań związanych z rozwojem zdolności resortu obrony narodowej w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Jeśli nie możecie być z nami podczas konferencji w Warszawie, zapraszamy do obejrzenia transmisji. Od godz. 13.00 na kanale YouTube Ministerstwa Obrony Narodowej będzie można obejrzeć m. in. debatę ekspertów na temat systemu cyberbezpieczeństwa resortu obrony narodowej oraz na temat cyberprzestrzeni jako V domenie operacyjnej.

Podczas  konferencji przedstawiony zostanie także pełnomocnik do spraw utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni.


***
W ubiegłym roku, na polecenie ministra Mariusza Błaszczaka, pracował powołany w Ministerstwie zespół, którego zadaniem była analiza działań realizowanych przez różne instytucje resortu obrony  narodowej  związanych z informatyką, teleinformatyką i cyberbezpieczeństwem. Celem pracy zespołu było wypracowanie rekomendacji dot. wzmocnienia potencjału i usprawnienia procesów w tych obszarach. Równolegle prowadzono pogłębione audyty bezpieczeństwa teleinformatycznego i testy.