Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AKOMPLEKSOWE SZKOLENIE W 17WBZ

| Autor:

W dniach 6-7 grudnia br. żołnierze z 15 batalionu Ułanów Poznańskich z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej intensywnie szkolili się na obiektach Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu.

- Te dwa dni szkolenia stanowiły ciąg zintegrowanych zajęć, podczas których żołnierze batalionu doskonalili się w zakresie szkolenia ogniowego oraz taktycznego. Zrealizowaliśmy szereg zagadnień z zakresu prowadzenia ognia z KTO Rosomak oraz broni wyborowej. W tym samym czasie  realizowaliśmy część taktyczną szczebla drużyny oraz plutonu - powiedział kapitan Damian Ćwierkiewicz.

Ułani z Wielkopolskiej Brygady w trakcie dwóch intensywnych dni szkolenia odbyli strzelania z każdego etatowego środka ogniowego. Równocześnie strzelcy wyborowi wykorzystując wielkokalibrowy karabin wyborowy Tor oraz karabin wyborowy Sako wykonywali strzelania do celów na różnych odległościach do ponad 1000m.

Natomiast szkolenie taktyczne miało na celu doskonalenie współdziałania żołnierzy na szczeblu drużyny oraz plutonu. Jego scenariusz zakładał, że nawiązaniu kontaktu ogniowego z przeciwnikiem żołnierze mieli przejść do obrony, podczas której mieli zabezpieczyć ewakuacje rannego z pola walki, a następnie wykonać natarcie na punkt oporu przeciwnika.

Tekst i zdjęcia: st. chor. sztab. Rafał Mniedło.