Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AII ZLOT PAMIĘCI „ZAŚLUBINY POLSKI Z MORZEM – GEN. JÓZEF HALLER”

| Autor:

W dniu 8 lutego, w Juracie zainaugurowano II Zlot Pamięci „Zaślubiny Polski z morzem – gen. Józef Haller", którego celem jest wzbogacenie wiedzy historycznej oraz zapoznanie z tradycjami i współczesnymi zadaniami Marynarki Wojennej RP, uczniów wyróżniających się klas mundurowych z:

    Liceum Ogólnokształcącego Centrum Szkół Mundurowych im. Powstania Zamojskiego w Zamościu,
    Liceum Ogólnokształcącego przy Zespole Szkół im. Tadeusza Sendzimira w Krakowie,
    Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu.

Organizatorem Zlotu jest Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON przy wsparciu Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej, 3. Flotylli Okrętów, Komisji Zarządu Głównego PTTK do współpracy z Wojskiem Polskim, Klubami Marynarki Wojennej „Riwiera" i 3. Flotylli Okrętów, Muzeum Marynarki Wojennej i Urzędu Miasta Puck.

W programie Zlotu zaplanowano m.in. zapoznanie uczniów z zadaniami i okrętami 3. Flotylli Okrętów, zwiedzanie okrętu – muzeum ORP Błyskawica, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Obrony Wybrzeża, udział w uroczystych obchodach 98. Rocznicy Zaślubin Polski z morzem w Pucku oraz złożenie wieńca przy pomniku gen. Józefa Hallera. Nie zabraknie również prezentacji i filmów nt. historii Polski i gen. Józefa Hallera w Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej oraz akcentu kulturalnego – koncertu w wykonaniu artystów Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Zlot zakończy wręczenie nagród laureatom konkursu wiedzy o gen. Józefie Hallerze i Błękitnej Armii.

Zdjęcia: Monika Zielińska