Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ACHCEZ ZOSTAĆ OFICEREM MW - MASZ JUŻ TYLKO 10 DNI

| Autor:

Pozostało już tylko 10 dni na złożenie wniosków na studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej. Rekrutacja na studia wojskowe rozpoczyna się dużo wcześniej niż na studia cywilne, gdyż do końca marca należy zarejestrować się elektronicznie i złożyć wniosek o przyjęcie na studia. W tym roku uczelnia otwiera nowy kierunek studiów wojskowych: systemy informacyjne w bezpieczeństwie oraz nową specjalność na kierunku mechatronika: prace podwodne. AMW to jedyna w kraju uczelnia, która kształci przyszłych oficerów Marynarki Wojennej – nawigatorów, mechaników, dowódców, specjalistów praktycznie wszystkich sfer działalności sił morskich.
 
 
Studia wojskowe w Akademii Marynarki Wojennej odbywają się na 5 kierunkach, w tym na 6 specjalnościach:
 
na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego (WNiUO)
nawigacja, specjalność eksploatacja okrętowych systemów pokładowych;
informatyka, specjalność morskie systemy teleinformatyczne;
 
na Wydziale Mechaniczno-Elektrycznym (WME)
mechanik i budowa maszyn, specjalność eksploatacja siłowni okrętowych;
mechatronika, do wyboru dwie specjalności: eksploatacja systemów uzbrojenia morskiego oraz prace podwodne;
 
na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich (WDiOM)
systemy informacyjne w bezpieczeństwie, specjalność cyberbezpieczeństwo.
 
 
W terminie do 31 marca należy wypełnić elektroniczne podanie (rejestracja on-line) oraz dostarczyć do uczelni:
- podpisany wniosek o przyjęcie na studia zawierający kwestionariusz osobowy, wygenerowany po wprowadzeniu danych do elektronicznego podania - ankiety dostępnej na stronie REJESTRACJA ONLINE,
- świadectwo dojrzałości, jeśli zostało wydane przed rokiem ubiegania się o powołanie do służby kandydackiej,
- życiorys,
- odpis skróconego aktu urodzenia.
 
Przed rozpoczęciem postępowania rekrutacyjnego, które w tym roku odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2017 roku kandydaci powinni odbyć specjalistyczne badania celem określenia zdolności fizycznej i psychicznej do zawodowej służby wojskowej.
 
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej uczelni w zakładce „dla kandydata”.
 
 
Studia wojskowe trwają 10 semestrów i są zorganizowane w systemie bolońskim, a to oznacza, iż są dwustopniowe. I stopień czyli  studia inżynierskie trwają 7 semestrów, natomiast studia magisterskie (II stopień) trwają 3 semestry. Warto zaznaczyć, iż studia wojskowe są bezpłatne, a podchorążowie (studenci wojskowi) nie ponoszą kosztów umundurowania, zakwaterowania i wyżywienia. Jednakże mimo wielu udogodnień są również pełne wyrzeczeń, gdyż trzeba łączyć naukę ze służbą wojskową.
 
Akademia Marynarki Wojennej to uczelnia wojskowo-cywilna. Oferuje studia zarówno wojskowe, jak i cywilne (12 kierunków). Współpracuje z uczelniami krajowymi i zagranicznymi z Francji, Niemiec, Bułgarii i Rumunii. Polscy studenci-podchorążowie uczestniczą w międzynarodowych konferencjach i zawodach sportowych. Korzystają z możliwości jakie daje Erasmus Military i odbywają wymiany z zagranicznymi uczelniami, ale również uczestniczą w praktykach na okrętach z innych państw. W uczelni kształcą się również studenci zagraniczni, obecnie studiuje 77 podchorążych z Kataru, Kuwejtu i Arabii Saudyjskiej.
 
Zdjęcia: Krzysztod Miłosz;
Tekst: kmdr por. Wojciech Mundt.