Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A AAWANSE, POŻEGNANIA ORAZ PRZYWITANIA W 16 DZ

| Autor:

Dowódca 16 PDZ gen. dyw. Marek Sokołowski uroczyście pożegnał żołnierzy kończących służbę w dowództwie, wręczył akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe oraz przywitał nowo przybyłych żołnierzy i pracowników RON.

W środę 3 stycznia br. w Dowództwie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Sokołowskiwraz zkierowniczą kadrą i pracownikami Resortu Obrony Narodowej pożegnał: mjr Kamila Stolarskiego i kpt. Katarzynę Puczyłowską, odchodzących do innych jednostek po zakończeniu służby w dowództwie 16 dywizji. Dzisiejsza uroczystość była także okazją do wręczenia aktu mianowania na wyższy stopień wojskowy. Awanse z rąk dowódcy dywizji odebrali: mjr Sławomir Łakomiec oraz kapitan Robert Lisiewicz. Następnie Szef Wydziału odczytał nazwiska oficerów i pracowników RON, którzy rozpoczną służbę i pracę w dowództwie dywizji. Szeregi dowództwa zasilili: ppłk Piotr Bardyga, mjr Bogusław Sempruch, kpt. Tomasz Rekowski, kpt. Sebastian Brodziak, kpt. Maciej Niezgoda i por. Hubert Zdolski.

Zabierając głos generał Sokołowski podziękował odchodzącym żołnierzom za służbę w dowództwie dywizji, życzył pomyślności i sukcesów awansowanym na wyższy stopień wojskowy oraz przybyłym żołnierzom i pracownikom Resortu Obrony Narodowej. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowego zdjęcia i składaniem osobistych gratulacji. Kadra i pracownicy wojska podziękowali żegnającym się żołnierzom za wspólną służbę, a także składali życzenia dalszych sukcesów zawodowych i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Tekst: mjr Marek Nabzdyjak

Zdjęcia: ppor. Karol Frankowski