Niniejsza strona do poprawnego działania używa cookie. Więcej w polityce prywatności. Rozumiem, zamknij pasek.

POLISH ARMED FORCES
A A A A ATARGI PRACY 2017

| Autor:

Targi zostały zdominowane głównie przez osoby zatrudnione, ale szukające lepiej płatnej pracy. Sądząc po liczbie odwiedzających (około 3 000 osób), są nadal atrakcyjną formą pomocy dla osób poszukujących zatrudnienia. Z sondażu  przeprowadzonego podczas targów przez pracowników COAZ wynika, że byli żołnierze  najczęściej  poszukują  pracy  w  firmach zajmujących się ochroną osób i mienia.

Praca lepiej płatna
    
Były żołnierz, który dobrze zna język angielski może w naszej firmie zarabiać nawet 1000 zł więcej od innych – przedstawiciel jednej z firm, która zajmuje się ochroną osób i mienia, w ten sposób zachęcał ewentualnych kandydatów do złożenia dokumentów aplikacyjnych, podkreślając przy tym, że firmie szczególnie zależy na byłych żołnierzach zawodowych. Niektórzy przedstawiciele z firm będących na targach rozmawiali z chętnymi do podjęcia u nich pracy tylko w języku angielskim.
W dniu 4.10.2017 roku w godzinach od 10.00 do 17.00 w salach wystawowych Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Targi Pracy i Przedsiębiorczości zorganizowane m.in. przez Centralny Ośrodek Aktywizacji Zawodowej, Urząd m.st. Warszawy, Urząd Pracy m.st. Warszawy, Wojewódzki Urząd Pracy, Uniwersytet Warszawski oraz Zakład Doskonalenia Zawodowego. Partnerami organizacyjnymi byli również Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Carrefour Polska, Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia, Poczta Polska oraz GADMED.
W sumie w targach uczestniczyło 112 pracodawców, którzy przedstawili blisko 6 000 ofert pracy (około 3 000 ofert pracy miał do zaoferowania światowy lider w dziedzinie usług finansowych amerykański Bank J.P. Morgan Poland Services). Poza ofertami pracodawców tegoroczna edycja targów obejmowała także Salon Doradztwa Zawodowego oraz Salon Przedsiębiorczości.
W tym roku pracodawcy poszukiwali m.in. finansistów, programistów, kierowców, księgowych,  specjalistów ds. marketingu oraz inżynierów z branży nowoczesnych technologii. Targi były doskonałym miejscem na promowanie przedsiębiorczości wśród osób poszukujących nowych ścieżek rozwoju zawodowego. Uczestnicy targów mieli możliwość zapoznania się także z ofertami pracy z administracji publicznej, handlu, ochrony osób i mienia, transportu, a także służb mundurowych. W ramach indywidualnych spotkań, doradcy zawodowi oraz eksperci z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi udzielali praktycznych porad dotyczących poszukiwania pracy (w  Salonie  Doradztwa  Zawodowego  brało  udział 2 doradców zawodowych z COAZ).
Ocenia się, że tegoroczne targi odwiedziło około 3000 osób (podobnie jak rok wcześniej). Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Centralnego Ośrodka Aktywizacji Zawodowej, na którym gościnnie zaprezentowała również się firma szkoląca liderów z branży nieruchomości. Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy rekonwersyjnej zaproszono do odwiedzenia siedziby Centralnego Ośrodka Aktywizacji Zawodowej w Warszawie.

Tekst i foto: Ryszard ROGOŃ